پاوربانک وایرلس چیست و چه ویژگی هایی دارد؟
پاوربانک وایرلس چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

اگر شما هم به دنبال خرید پاوربانک هستید ،خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم تا با پاسخ به سوال پاوربانک وایرلس چیست و چه ویژگی هایی دارد بتوانید خرید بهتری برای خودتان داشته باشید. با پیشرفت تکنولوژی و بهبود موبایل ها و گجت ها، شاهد قابلیت های مختلف و جذابی در آن ها هستیم که یکی از آن ها امکان شارژ وایرلس و بی سیم می باشد. این امر تا مدتی پیش تنها از طریق شارژرها و پرده‌ای شارژ امکان پذیر بود اما امروز می توانیم پاوربانک هایی را ببینیم که این امکان را فراهم می کنند.

پاوربانک بی سیم

پاوربانک وایرلس چیست ؟

اگر نگاهی به انواع پاوربانک های موجود در بازار بیاندازید، متوجه تنوع بالای این محصول می شوید. یکی از انواع پاور بانک ها، نوع وایرلس و بدون سیم آن است که امکان شارژ بی سیم را برای شما فراهم می کند. این پاوربانک ها با بهره مندی از فناوری Qi این کار را انجام می دهند و در صورتی که موبایل و یا گجت شما از این شیوه ی شارژ شدن بهره مند باشد، می توانید از این محصول استفاده کنید.

ظهور پاوربانک وایرلس در بازار موجب شده که کاربر به جای استفاده از انواع پاوربانک سیمی از نوع بدون سیم آن استفاده کند. در واقع پاوربانک بی سیم از لحاظ سهولت استفاده و کارایی آنقدر مزیت دارد که کاربر برای خرید آن ترغیب شود. با این حال اگرچه پاوربانک بی سیم هنوز به اندازه پاوربانک‌های معمولی و USB خور در بازار دیده نمی‌شود، اما در صورت وجود، انتخاب بسیار خوب و شایسته‌ای برای داشتن یک دستگاه شارژر قابل حمل خواهند بود.

پاوربانک وایرلس چیست

پاوربانک وایرلس چگونه کار می کند؟

اگر بخواهیم به این سوال که پاوربانک وایرلس چطور کار می کند پاسخ دهیم، باید بدانید که از نظر فنی یک سیم پیچ درون آن وجود دارد که کار انتقال انرژی به موبایل یا گجت را انجام می دهد.

این انتقال انرژی به صورت القایی صورت می گیرد و به همین دلیل نیازی به سیم شارژر و یا هرگونه اتصال دیگری نخواهد بود. همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، معمولا از فناوری Qi در آن ها استفاده می شود که تقریبا با همه ی موبایل ها سازگار می باشد و می تواند آن ها را شارژ کند.

حالا که با مزایایی پاوربانک وایرلس آشنا شدید احتمالا تمایل به خرید این دستگاه را هم دارید و به همین دلیل در ادامه به بیان برخی از مهم ترین ویژگی های پاوربانک وایرلس خواهیم پرداخت تا بتوانید خریدی خوب و مطمئن داشته باشید.

پاوربانک وایرلس

ویژگی های پاوربانک بی سیم خوب

ظرفیت پاوربانک یکی از مهم ترین موارد در هنگام خرید می باشد و هر چه این ظرفیت بالاتر باشد، دفعات بیشتری می توانید از آن استفاده کنید و موبایلتان را شارژ کنید. این فاکتور در رابطه با پاوربانک های وایرلس نیز صادق است و ظرفیت بیشتر می تواند امری مهم در خرید شما باشد.

نرخ شارژ دهی و سرعت شارژ از دیگر فاکتورهای مهم برای خرید یک پاوربانک خوب می باشد. هر چه نرخ شارژ دهی بالاتر باشد، سرعت شارژ شدن موبایل شما نیز بالاتر خواهد رفت. توجه داشته باشید که خروجی پاوربانک باید با باطری موبایل شما هماهنگ و سازگار باشد.

در صورت عدم هماهنگی آمپر و ولتاژ خروجی پاوربانک با باطری شما، به سلامت باطری و دستگاه شما آسیب وارد خواهد شد. به عنوان آخرین ویژگی یک پاوربانک خوب، باید به ابعاد و وزن آن اشاره کنیم. وزن و اندازه ی مناسب پاوربانک می تواند استفاده و جابجایی آن را ساده تر کند تجربه کاربری بهتری را برای شما به ارمغان آورد.

در این مطلب تلاش کردیم تا به سوال پاوربانک وایرلس چیست پاسخ دهیم و همچنین ویژگی های یک پاور بانک وایرلس خوب را مطرح کردیم تا بتوانید خرید خوبی را انجام دهید. در صورتی که از پاوربانک بی سیم استفاده کرده اید، تجربه ی کاربری خود را با ما و دیگر کاربران سایت به اشتراک بگذارید و همچنین اگر سوالی در رابطه با انواع پاوربانک های وایرلس دارید آن را در بخش نظرات همین مطلب درج کنید.

شما عزیزان می توانید برای خرید انواع پاوربانک در وبسایت ما اقدام نمایید و با مشاهده ی محصولات ما، در نهایت بهترین گزینه را برای خود انتخاب و خریداری فرمایید.