حافظه جانبی چیست و چه کاربردی دارد؟
حافظه جانبی چیست و چه کاربردی دارد؟

امروزه موبایل ها و گجت های هوشمند به یکی از مهم ترین همراه های انسان تبدیل شده اند و بخش زیادی از وقت و امورات روزانه ی ما در کنار همین وسایل می گذرند. یکی از مواردی که در موبایل با آن سر و کار دارید، فضای ذخیره سازی اطلاعات می باشد که موضوع مهمی برای اکثر کاربران می باشد. در این مقاله می خواهیم به موضوع حافظه جانبی چیست بپردازیم و دلایل نیازمندی ما به این وسیله را بررسی کنیم.

موارد استفاده ی حافظه جانبی چیست ؟

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم، موبایل ها یکی از وسایلی هستند که در طول روز ساعت ها با آن سرو کار داریم و برای آن که بتوانید کارایی بیشتری از موبایلتان دریافت کنید، به فضای ذخیره سازی بیشتری هم نیاز دارید.

در چنین مواقعی، حافظه جانبی و یا همان مموری کارت به کمک شما می آید. با توجه به آن که موبایلتان چه نوع و ظرفیتی از کارت های حافظه را پشتیبانی می کند، می توانید یک محصول را برای خود تهیه کنید و مورد استفاده قرار دهید.

حافظه جانبی چیست

دوربین های عکاسی از دیگر مواردی هستند که در هنگام استفاده از آن ها به مموری کارت نیاز پیدا می کنیم. در گذشته تصاویر بر روی نوارهای فیلمِ عکاسی ذخیره می شدند و خبری از حافظه داخلی و جانبی برای دوربین ها نبود! با گذشت زمان و ورود دوربین های دیجیتال به عرضه ی عکاسی و فیلمبرداری، شاهد ذخیره شدن فیلم و عکس درون حافظه ها بوده ایم.

حالا با توجه به نوع دوربینی که در اختیار داشته باشید می توانید یک کارت حافظه [مموری کارت + رم گوشی] مناسب را تهیه کنید و خاطرات خود را بر روی آن ثبت کنید!

گجت های پخش فیلم و موسیقی مانند MP4 و MP3 پلیرها هم از کارت های حافظه پشتیبانی می کنند و می توانید برای داشتن فیلم و موسیقی بیشتر بر روی دیوایس خود، مموری کارت را استفاده کنید.

آشنایی کلی با SD Card

در گذشته مموری کارت ها از اندازه بزرگ تری برخوردار بودند. با گذشت زمان و پیشرفت فناوری ها ساخت مموری کارت، شاهد طراحی و ساخت نسل های جدید اس دی کارت هستیم و می بینیم که یک کارت حافظه [مموری کارت + رم گوشی] با ظرفیت یک ترابایت، تنها ۲ سانتی متر طول دارد! اس دی کارت ها دارای تراشه ای ظریف هستند که می تواند اطلاعات شما را بر روی خود ذخیره کند و در اختیار موبایل و رایانه و… قرار دهد.

مموری کارت

ظرفیت کارت حافظه [مموری کارت + رم گوشی]

کارت حافظه [مموری کارت + رم گوشی] و یا همان مموری کارت ها با ظرفیت های متفاوتی ساخته می شوند. از کارت حافظه [مموری کارت + رم گوشی] های ۵۱۲ مگابایتی گرفته تا ۲ ترابایتی را می توان در میان محصولات موجود در بازار پیدا کرد و متناسب با دیواس مورد استفاده، آن ها را خریداری کرد.

اگر موبایل یا گجت شما توانایی پشتیبانی از کارت های حافظه با ظرفیت بالا را دارد می توانید با خریداری و استفاده از یکی از آن ها، تا آخر عمر مشکل کمبود حافظه را بر طرف کنید و با خیالی راحت از موبایلتان استفاده کنید و محدودیتی در میزان ذخیره سازی نخواهید داشت.

اگر درباره انواع حافظه جانبی ها سوالی دارید می توانید آن را در بخش نظرات مطرح کنید و پاسخگوی شما باشیم. همچنین در صورتی که می خواهید نسبت به خرید حافظه جانبی اقدام کنید می توانید از محصولات موجود در فروشگاه اروم تل دیدن فرمایید.