پر سرعت ترین کارت های حافظه ‌ی SD موجود در بازار
پر سرعت ترین کارت های حافظه ‌ی SD موجود در بازار

پر سرعت ترین کارت های حافظه ‌ی SD موجود در بازار، انتخاب بهترین کارت حافظه [مموری کارت + رم گوشی] ۱۲۸ گیگ سن دیسک برای دوربین می ‌تواند انتخاب خوبی باشد. گزینه‌ های زیادی در سطح بازار وجود دارد که بسته به سرعت، حافظه، برند، سازگاری و مهم‌ تر از همه قیمت در دسته‌ بندی‌ های مختلفی قرار می‌ گیرد.

با توجه به پیشرفت ‌های روز به روز تکنولوژی و جایگزین شدن ویدیوهای ۴K به جای Full HD و حتی ایجاد ویدیو های ۸K سرعت کارت حافظه [مموری کارت + رم گوشی] خیلی مهم است و باید سریع ترین کارت حافظه [مموری کارت + رم گوشی] SD را انتخاب کنید تا بتواند نیاز های شما را پاسخ گو باشد. کارت‌ های حافظه علاوه بر اینکه باید ظرفیت کافی برای نگه ‌داری چنین ویدیو ها و تصاویری را داشته باشند.

بلکه باید سرعت انتقال آن ‌ها نیز به شکلی باشد که توانایی نگهداری این فایل ‌های چند گیگابایتی را داشته باشند. همچنین باید سرعت آن ‌ها به شکلی باشد که توانایی پشتیبانی از سرعت عکاسی پی در پی دوربین ‌های مدرن امروزی را داشته باشند.

بنابراین بهترین کارت حافظه [مموری کارت + رم گوشی] ‌ی دنیا چه کارتی است؟ در صورتی که به دنبال کارت حافظه [مموری کارت + رم گوشی]‌ ی SD هستید، پیشنهاد ما بهترین گزینه ‌ی ممکن یکی از کارت ‌های سری SanDisk Extreme PRO UHS-I است که در ادامه مشاهده خواهید کرد.

SanDisk Extreme PRO UHS-I

سریع ترین کارت حافظه [مموری کارت + رم گوشی] SD

کارت حافظه [مموری کارت + رم گوشی]‌ ی SD یکی از پراستفاده ‌ترین نوع کارت حافظه [مموری کارت + رم گوشی] در بین دوربین ‌های دیجیتال است و در دو دسته‌ی SDHC و SDXC دسته‌ بندی می ‌شود. البته عملکرد هر دو به یک شکل است و فقط در سرعت انتقال و حافظه متفاوت هستند. انتخاب بهترین نوع کارت حافظه [مموری کارت + رم گوشی] به سرعت و حافظه‌ ی مورد نیاز شما بستگی دارد و باید بتوانید یک تعادل بین این دو مورد برقرار کنید.

۱- SanDisk Extreme PRO SDXC UHS-I

نوع حافظه : SDXC | ظرفیت: تا ۵۱۲ گیگابایت | سرعت خواندن: تا ۹۰ مگابایت بر ثانیه | سرعت نوشتن: تا ۹۵ مگابایت بر ثانیه | مناسب برای : فیلمبرداری (۴K) و عکاسی

اگر خودتان را یک طرفدار سرسخت عکاسی می‌ دانید Extreme PRO SDXC از غول صنعت کارت حافظه [مموری کارت + رم گوشی] یعنی SanDisk یکی از بهترین و سریع ترین کارت حافظه [مموری کارت + رم گوشی] های SD موجود در بازار است. با وجود سایز کوچکی که دارد، این کارت حافظه [مموری کارت + رم گوشی] در ظرفیت ‌های مختلف از ۶۴ گیگابایت تا ۵۱۲ گیگابایت در بازار موجود است و از کلاس سرعت UHS 3 پشتیبانی می ‌کند.

مزیت واقعی این کارت حافظ سرعت نوشتن آن است که به عدد فوق‌ العاده‌ی ۹۰ مگابایت بر ثانیه می‌ رسد. این بدین معنی است که می ‌توانید با آن از قابلیت عکاسی پیاپی دوربین خودتان هم با فرمت JPEG و هم Raw استفاده کنید. سرعت انتقال بالای ۹۵ مگابایت بر ثانیه هم جریان کار را برای عکاس‌ های تازه کار و حرفه‌ای سریع می ‌کند.

علاوه بر این موارد، سرعت بالای این کارت حافظه [مموری کارت + رم گوشی] امکان فیلمبرداری با کیفیت ۴K را نیز برای شما فراهم می‌ کند و به همین خاطر می ‌توان گفت که Extreme PRO SDXC یک کارت حافظه [مموری کارت + رم گوشی] ‌ی همه کاره برای شما است.

1- SanDisk Extreme PRO SDXC UHS-I

۲- Lexar Professional Class 10 UHS-II 2000X

نوع حافظه : SDHC و SDXC | ظرفیت: تا ۱۲۸ گیگابایت | سرعت خواندن: تا ۳۰۰ مگابایت بر ثانیه | سرعت نوشتن: تا ۲۶۰ مگابایت بر ثانیه | مناسب برای فیلمبرداری (۴K) و عکاسی

لکسار همیشه یکی از اولین گزینه‌ ها برای عکاس ‌های مبتدی و حرفه ‌ای بوده است اما زمانی معروف شد که تصمیم گرفت به جز کارت حافظه [مموری کارت + رم گوشی] روی بخش ‌های دیگر بازار هم سرمایه ‌گذاری کند. با این وجود لکسار هنوز هم یکی از سریع ترین و بهترین کارت حافظه [مموری کارت + رم گوشی] های SD موجود در بازار را تولید می‌ کند.

برای مثال گزینه ‌ای که هم اکنون مشاهده می ‌کنید، یکی از بهترین کارت حافظه [مموری کارت + رم گوشی] ‌های SD دنیا است. این کارت حافظه [مموری کارت + رم گوشی] از تکنولوژی UHS-II استفاده می ‌کند و به همین دلیل قادر است به سرعت انتقال بسیار بالای ۳۰۰ مگابایت بر ثانیه و سرعت نوشتن ۲۶۰ مگابایت بر ثانیه دست یابد.

بنابراین فرقی ندارد که به فیلمبرداری Full HD، ۴K و یا حتی عکاسی Raw مشغول هستید؛ این کارت حافظه [مموری کارت + رم گوشی] یکی از بهترین گزینه ‌های موجود است و حتی با وجود اینکه به جای ۵۱۲ گیگابایت ماکزیمم ظرفیت آن ۱۲۸ گیگابایت است باز هم می ‌تواند انتخاب خیلی خوبی باشد.

۳- SanDisk Extreme PRO SD UHS-II

نوع حافظه : SDXC | ظرفیت: تا ۱۲۸ گیگابایت | سرعت خواندن: تا ۳۰۰ مگابایت بر ثانیه | سرعت نوشتن: تا ۲۶۰ مگابایت بر ثانیه | مناسب برای: عکاسی پی در پی با سرعت بالا و عکاسی و فیلمبرداری کیفیت بالا

 

در صورتی که یک عکاسی حرفه‌ای هستید، از دست دادن یک شات مهم ممکن است هزینه‌ی بسیار زیادی برای شما داشته باشد. اما شما می‌توانید احتمال پیش آمدن این مشکل را با تهیه‌ی این کارت حافظه [مموری کارت + رم گوشی]‌ی فوق سریع و البته گران قیمت تا حدودی کاهش دهید.

با سرعت خواندن و نوشتن فوق ‌العاده‌ی ۳۰۰ و ۲۶۰ مگابایت بر ثانیه (به ترتیب) این کارت حافظه [مموری کارت + رم گوشی] یکی از سریع ترین کارت حافظه [مموری کارت + رم گوشی] های SD موجود در بازار است. این مشخصات باعث شده است که این گزینه یکی از بهترین انتخاب ‌ها برای عکاسی ورزشی، حیات وحش و خبری باشد.

شما با استفاده از این کارت حافظه [مموری کارت + رم گوشی] می توانید از نهایت سرعت دوربین خودتان برای عکاسی پی در پی بهره ببرید و یا ویدیو هایی با رزولوشن بالای ۴K ضبط کنید. از آنجایی که این کارت حافظه [مموری کارت + رم گوشی]، یک کارت SDXC است ظرفیت آن نیز فوق ‌العاده است اما بیشتر برای افرادی مناسب است که سرعت اهمیت زیادی برای آن ‌ها دارد.

۴- Lexar Professional 633x SDHC

نوع حافظه : SDHC و SDXC | ظرفیت: تا ۵۱۲ گیگابایت | سرعت خواندن: تا ۹۵ مگابایت بر ثانیه | سرعت نوشتن: تا ۴۵ مگابایت بر ثانیه | مناسب برای: عکاسی و فیلمبرداری (۴K) حرفه‌ای

در صورتی که به فیلمبرداری با رزولوشن بالا مشغول هستید باید تا جایی که ممکن است از یک کارت حافظه [مموری کارت + رم گوشی] با ظرفیت بالا استفاده کنید و هر چقدر ظرفیت بیشتر باشد بهتر است. Lexar Professional 633x SDHC ممکن است سریع ترین کارت حافظه [مموری کارت + رم گوشی] SD دنیا نباشد اما مطمئنا از لحاظ ظرفیت حافظه یکی از بهترین گزینه‌ ها است.

تنها مشکل این کارت حافظه [مموری کارت + رم گوشی] این است که سرعت خواندن و نوشتن آن نسبت به کارت‌ های دیگری که ظرفیت محدودی دارند خیلی کمتر است.

بیشتر فروش مربوط به کارت حافظه [مموری کارت + رم گوشی] ۶۴ گیگ است، مثل همیشه این موضوع بدین معنی است که شما باید تصمیم بگیرید سرعت برایتان مهم‌ تر است یا ظرفیت. این در نهایت شما هستید که بین ضبط ویدیو های طولانی ‌تر و یا عکاسی با سرعت بیشتر یک گزینه را انتخاب کنید.