بر طرف کردن اکثر مشکلات شایع فلش مموری
بر طرف کردن اکثر مشکلات شایع فلش مموری

مشکلات شایع بعد از خرید فلش مموری و خرید رم گوشی وجود دارد. فلش مموری و کارت حافظه [مموری کارت + رم گوشی]، امروزه به پر مصرف ترین گجت های کوچک محافظت داده ها در زندگی ما تبدیل شده است. با دقت به سایز کوچک و استفاده فراوان از این دستگاه ها احتمال پیدایش خلل برای آنان بسیار فراوان است. یکی مشکلات متداول در این مورد اختلال فرمت نشدن فلش و … در ویندوز است.

 

از مشکلات فلش ها می شود به موارد زیر اشاره کرد:

عدم نمایش فایل ها 

یکی ‌از عمده مشکلات استفاده کننده پنهان شدن فولدر ها در فلش است اشکال مختلفی از ویروس ها این مشکل را ایجاد میکنند. با نهفته کردن فولدر های درون فلش علاوه بر تولید اخلال برای شخص استفاده کننده سبب انتشار ویروس در سیستم ها می گردد.

گونه همه گیر این ویروس تمامی فولدر های فلش را مخفی سیستمی کرده و در درون یک فایل با اسم حافظه فلش شما و با آیکون درایو فلش جابجا می نماید . جهت رفع این ایراد بعد اسکن فلش و حذف ویروس ها بایستی ایل ها را از موقعیت پنهان سیستمی بیرون کنیم.

جهت نمایش پوشه ها و اطمینان از سالم بودن از منوی Tools آیتم Folder Options (در ویندوز ۷ از منوی organize آیتم ی folder and search option راانتخاب فرمایید) را گزینش و در صفحه View تیک آیتم Show hidden Files and folder فعال و تیک Hide protected operating system files را غیرفعال می‌ کنیم , بدین ترتبیت شما فولدر فایل های نهفته را مشاهده و می ‌توانید اسکن و یا این که نمایش دهد. 

عدم نمایش فایل ها 

 

عدم توانایی جداسازی فلش از طریق ویندوز 

اگر ویندوز به جای آنکه اعلام کند USB نمی تواند با ایمنی کامل از سیستم جدا شود , علت آن را بیان می کرد , بسیار بهتر بود هم اکنون در چنین شرایطی چه کاری می توان انجام داد؟ ویندوز از روش یک فریم محاوره ای به شما می گوید که اندکی صبر کرده و بعد مجددا مبادرت به انجام این عمل نمایید.

این کار غالبا خوب است، ولی هنگامی که در حال انتظار میباشید , نوار وظیفه و System Tray را بررسی فرمائید تا ملاحظه کنید فایل های کدام برنامه ها در درایو USB درگیر فعالیت می‌باشند . این برنامه ها را ببندید . 

 

فلش مموری فرمت نمی شود؟ 

در صورتی‌ که فلش , کارت حافظه [مموری کارت + رم گوشی] یا این که هر ابزار ذخیره‌ سازی شما به درستی فعالیت نمی کند , پاک کردن و حذف پارتیشن‌ ها یکی ‌از شیوه های حل اختلال آن ها است. این روش بخصوص برای رفع نقص‌ حافظه ‌هایی که فرمت نمی شوند یا این که میزان یاد را به طور درست نشان نمی ‌دهند , بسیار مفید است و می توانید پارتیشن ‌هایی را که با برنامه‌ های معمول ( مثل مدیر دیسک پیش‌‌فرض ویندوز ) قابل حذف شدن نیستند , حذف نمائید ; همینطور این مراحل , به طور بی نقص همه پارتیشن‌ های یک دیسک را حذف می کند تا مجدد بتوانید آن ها را بازسازی نمایید . 

هشدار : این روش همه اطلاعات دردسترس روی دیسک را به طور کامل و بدون برگشت پاک می نماید ; پس در حالتی که هنوز حافظه فلش یا این که کارت خاطر شما قابل استفاده است , از داده ها آن ها نسخه برداری بگیرید ; همین طور مراقب باشید یک درایو را به غلط انتخاب نکنید! 

 

هشدار USB Device Not Recognized میدهد؟ 

هشدار USB Device Not Recognized میدهد؟ 

نکات مهم قبل از آغاز و علت های ارور USB Device Not Recognized 

۱ – پیشنها می کنیم ابتدا سیستم خویش را یکبار به طور کامل از برق بکشید و در صورتی‌ که از کامپیوتر همراه استفاده می کنید باطری آن یکبار از جای خویش در بیاورید و مجددا نصب فرمایید و در نهایت سیستم را روشن و مجددا درایو یو اس بی خویش را آزمایش فرمایید , احتمال این‌که دیگر پیغام خطای USB Device Not Recognized نمایش داده شود دو چندان فراوان است 

۲ – همینطور برای مطمئن شدن از تندرست بودن فلش درایو خویش آن را حتما بر روی سیستم های دیگر هم آزمون فرمایید و در حالتی‌که بر روی آن ‌ها هم همین پیغام را دریافت کردید روش های بعدی امتحان فرمایید , به علاوه این‌که در صورتیکه سیستم شما دارای تعدادی پورت USB است , فلش و . . را بر روی پورت های دیگر هم آزمایش فرمایید احتمالا یک کدام از پورت های شما مبتلا اتصال و نقص‌ باشد ولی سایر پورت ها به خوبی فعالیت نمایند . 

۳ – مطمئن گردید که پورت های USB شما غیر فعال نباشند 

۴ – در حالتی ‌که USB را به طور مضاعف به پورت سیستم وصل و دوباره از آن کشیده اید بررسی نمائید که اتصالات پورت شما مبتلا ایراد نباشد و مبنا های داخلی آن تندرست باشد و اساس پورت USB لق نشده باشد . 

در این مقاله به طور خلاصه به بعضی از مشکلات حافظه فلش ها اشاره شد امید به این‌که برایتان موءثر واقع شود .