راهکار مشکل پر شدن حافظه گوشی چیست؟
راهکار مشکل پر شدن حافظه گوشی چیست؟

اگر شما هم یکی از افرادی هستید که همیشه در موبایل خود با کمبود حافظه مواجه می شوید و نمی دانید برنامه ها و اطلاعات خود را کجا ذخیره کنید، این مطلب مخصوص شماست پس تا پایان همراه ما باشید!

در بسیاری از موارد پیش می آید که کاربران برای ذخیره کردن عکس و فیلم و موسیقی و… روی موبایلشان دچار مشکل می شوند چرا که فضای کافی برای ذخیره کردن آن ها ندارند. برای آن که مشکل پر شدن حافظه گوشی را پشت سر بگذارید، راه های مختلفی پیش روی شماست که در این مطلب به آن ها خواهیم پرداخت.

چرا حافظه موبایل پر می شود؟

اپلیکیشن های مختلف با فعالیت در موبایل شما، اطلاعات اجرایی خود و اطلاعات حساب کاربر شما را بر روی موبایل ذخیره می کنند و این بخشی از حافظه را اشغال می کند. از طرفی دیگر امروزه همه ی موبایل ها ارای دوربین های با کیفیتی هستند که کاربران به وسیله ی آن ها فیلم و عکس می گیرند و این ها روی موبایل ذخیره می شوند که حجم قابل توجهی از حافظه را به خودشان اختصاص می دهند.

گوش دادن به موسیی و تماشای فیلم و سیال از دیگر کارایی های یک موبایل هستند که هر دوی آن ها نیز منجر به ذخیره ی فایل بر روی تلفن همراه و در نتیجه اشغال فضای ذخیره سازی می شوند. این ها تنها بخشی از دلایل پر شدن حافظه موبایل هستند که به آن ها اشاره کردیم. نکه جالب در این رابطه آن است که همه ی این موارد شامل اموراتی هستند که ما می خواهیم با موبایلمان انجام دهیم و نمی توان گفت با انجام ندادن این کارها، حافظه موبایل را خالی کنید!

مشکل پر شدن حافظه گوشی

مشکل پر شدن حافظه گوشی را چطور برطرف کنیم؟

پیش از آن که سراغ هر بحث دیگری برویم، بگذارید یک راه حل سریع را به شما ارائه کنیم. برنامه مدیریت فایل های موبایل خود را باز کنید و فایل هایی که نیازی به آن ها ندارید را پاک کنید. شاید متوجه نباشید اما تلفن های همراه ما پر از فایل هایی هستند که به آن ها نیازی نداریم و فراموش کرده ایم که آن ها را در موبایل خود ذخیره کرده ایم.

اگر File Manager شما امکان اسکن حافظه را دارد، این دستور را به آن بدهید تا به طور خودکار فایل های بی استفاده و زیادی را تشحیص دهد و بتوانید از شر آن ها خلاص شوید. در صورتی که این قابلیت در موبایلتان وجود ندارد، می توانید با نصب برنامه هایی مانند Clean Master و… این کار را انجام دهید و نسبت به سبک کردن موبایل خود اقدام کنید!

اگر می خواهیدبرای همیشه از مشکل پر شدن حافظه گوشی رهایی پیدا کنید، می توانید یک کارت حافظه [مموری کارت + رم گوشی] برای موبایل خود تهیه کنید. مموری کارت ها در ظرفیت ها و انواع مختلفی تولید می شوند و شما می توانید به راحتی با خرید یکی از آن ها، این مشکل را برای همیشه به فراموشی بسپارید.

توجه داشته باشید که پیش از خرید کارت حافظه [مموری کارت + رم گوشی]، از پشتیبانی موبایلتان از آن کارت حافظه [مموری کارت + رم گوشی]و ظرفیت آن، اطمینان حاصل کنید. در صورتی که سوالی در رابطه با مشکل پر شدن حافظه گوشی دارد می توانید آن را در بخش نظرات همین مطلب با ما در میان بگذاید تا پاسخگوی شما باشیم.

جهت خرید کارت حافظه [مموری کارت + رم گوشی] می توانید به فروشگاه اروم تل و صفحه مربوط به خرید مموری کارت بروید و از انواع محصولات دیدن نمایید.