گوشی‌های میان ‌رده پرطرفدار و محبوب سامسونگ معرفی شدند
گوشی‌های میان ‌رده پرطرفدار و محبوب سامسونگ معرفی شدند

گوشی ‌های میان ‌رده پرطرفدار و محبوب سامسونگ معرفی شدند، چندی می‌ شود خبر های مربوط به دو مدل از میان‌ رده‌ های محبوب و پرطرفدار سامسونگ در راس تیترها قرار گرفته است، امروز مصادف با ۱۷ مارس ۲۰۲۱ انتظارها به پایان رسیده و این دو گوشی به صورت رسمی معرفی شدند. در ادامه به برخی از مشخصات این دو اشاره خواهیم کرد.

اولین گوشی که در مراسم رونمایی سامسونگ دیده شد گوشی گلکسی a52 است که نسخه سال قبلش یکی از پرفروش ‌ترین گوشی‌های سامسونگ بود و جزء میان‌ رده ‌های کاربردی و بسیار خوبی بود که عده زیادی به دنبال خرید آن بودند. پس خالی از لطف نیست که بدانید نسخه جدیدش چه قدر با مدل قبلی تفاوت داشته و ارتقاء آن تا چه میزان است.

از جمله مهم ترین ارتقاء انجام گرفته در دوربین می ‌توان به استفاده از لنز ۶۴ مگاپیکسلی به جای ۴۸ سال گذشته اشاره کرد، اما لنز اولتراواید باز هم مثل سال قبل ۸ مگاپیکسل است.

تراشه ‌ای که سامسونگ برای تأمین نیروی لازم پردازشی آن در نظر گرفته هم اسنپدراگون ۷۲۰G است که در بین میان‌رده‌ ها عملکرد بسیار خوبی را از خود نشان خواهد داد. باتری باز هم ۴۵۰۰ میلی‌ آمپریست و نسخه فست شارژ هم به اندازه‌‍‌ای است که برای شارژ کردن این باتری حجیم زمان زیادی از شما نگیرد

گوشی گلکسی a52 و گوشی گلکسی a72

گوشی دوم که در این مراسم رونمایی شد میان ‌رده دیگر این برند کره ‌ای است که بسیاری آن را همان میان ‌رده ایده ‌ال گیمینگ در بین گوشی ‌های سامسونگ تلقی می ‌کنند. در ادامه به برخی از خصوصیات ای ۷۲ اشاره خواهیم کرد.

دوربین این گوشی هم چهارگانه بوده و لنز اصلی ۶۴ مگاپیسکلی است که در کنار تراشه قدرتمند میان‌ رده اسنپدراگون ۷۲۰G تجربه بی‌ نظیری از عکاسی با موبایل را بدون شک برای کاربران سامسونگ به ارمغان خواهد آورد. زبان طراحی همانست که در گوشی ای‌۵۲ هم شاهد هستید و تفاوت زیادی به چشم نمی ‌خورد.

همچنین با نگاه به ظاهر و طراحی این موبایل متوجه خواهید شد که زبان طراحی همان زبان طراحی سال قبل است با این تفاوت که سامسونگ با چشم ‌پوشی از ماژول یکپارچه برای لنز ها سعی کرده اندکی تفاوت ایجاد کند. این بار لنز ‌ها در یک ماژول به رنگ پنل پشتی و به صورت جدا از هم جای داده شده ‌اند.

در مجموع چهار لنز در بر‌داشته و یک لنز تله فوتو ۸ مگاپیکسلی را نیز شامل می‌شود. باتری هم ۵۰۰۰ میلی ‌آمپریست تا خیالتان از بابت طول عمر باتری راحت باشد.

نظر شما در مورد این دو میان‌‌رده محبوب سامسونگ چیست؟ نظرات خود را با اروم تل در میان گذارید.