چند برنامه خنک کننده گوشی های اندرویدی که از داغ شدن بیش از حد آن جلوگیری می کند
چند برنامه خنک کننده گوشی های اندرویدی که از داغ شدن بیش از حد آن جلوگیری می کند

داغ شدن بیش از حد گوشی باعث خراب شدن آن، ذوب شدن لحیم کاری اتصال اجزاء مختلف داخلی، تغییر شکل نمایشگر و تخلیه ظرفیت باتری می ‌شود. اگر ناگهان گوشی موبایل خود را در حال سوختن در لایه ‌هایی از پلاستیک و شیشه مشاهده کردید تعجب نکنید؛ در اینجاست که اهمیت برنامه خنک کننده گوشی مشخص می‌ شود و اهمیت دانلود نرم افزار خنک کننده گوشی پررنگ می ‌شود.

خوشبختانه اپلیکیشن ‌هایی وجود دارند که می ‌توانند به جلوگیری از این امر کمک کنند. این برنامه ‌ها زمانی که دمای باتری به سطح خطرناکی برسد به شما هشدار می‌ دهند. اگر موبایل شما بیش از حد داغ شود، می‌ تواند عمر باتری شما را کاهش دهد، به سخت افزار آسیب برساند یا حتی بدتر! بنابراین، برنامه خنک کننده گوشی نقش کلیدی در این زمینه اجرا می ‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

چرا گوشی موبایل بیش از حد گرم می‌شود (برنامه سرد کننده گوشی)

قبل از بررسی انواع برنامه سرد کننده گوشی ، ممکن است از خود بپرسید که چرا نمی ‌توانید به سیستم خاموش شدن خودکار حرارتی تعبیه شده در خود اندروید اعتماد کنید؟
خاموش شدن حرارتی هنگامی اتفاق می‌ افتد که عملکرد سیستم عامل گوشی در اثر دمای بالا دچار مشکل می ‌شود. کمی بعد، گوشی موبایل در پاسخ به مدار های داغ شده و اتصالات ذوب شده که مانع دسترسی آن به داده‌ های مورد نیاز برای عملکرد می ‌شود، به طور خودکار خاموش می‌ شود.

چرا گوشی موبایل بیش از حد گرم می‌شود (برنامه سرد کننده گوشی)

به عبارت دیگر، تا زمان خاموش شدن، گوشی شما آسیب دیده و سعی دارد از خود در برابر مشکلات بعدی محافظت کند. نباید فراموش شود که این قابلیت گوشی نمی‌ تواند از بروز تمام آسیب ‌های ناشی از داغ شدن گوشی جلوگیری کند.

به ویژه زمانی که گوشی بر اثر عوامل محیطی نظیر تابش مستقیم نور آفتاب داغ شده باشد؛ در چنین شرایطی حتی با وجود خاموش شدن گوشی باز هم در زیر نور آفتاب به ذوب شدن ادامه می‌ دهد. لازم به ذکر است که قیمت گوشی موبایل با وجود چنین آسیب ‌هایی بل طبع کاهش می ‌یابد.

نحوه استفاده از بهترین نرم افزار خنک کننده گوشی

دمای عملکرد طبیعی یک گوشی موبایل بین ۶۸ تا ۸۶ درجه فارنهایت (۲۰ -۳۰ درجه سانتیگراد) متغیر است. این مورد برای اندروید ها و آیفون ها یکسان است، اما برخی از روش ‌های خنک کننده برای سیستم عامل iOS متفاوت است.

بهتر است دمای موبایل خود را کمتر از میزان گفته شده، بین ۶۸ تا ۷۳ فارنهایت ( ۲۰- ۲۵ درجه سانتیگراد) نگه دارید و هشدار را برای دو درجه بالاتر از دمای شارژ دستگاه تنظیم کنید. همچنین برای جلوگیری از بروز مشکل احتمالی برای گوشی موبایل زمانی که بر آن نظارت ندارید، از شارژ کردن گوشی موبایل خود در طول شب اجتناب کنید.

برخلاف سیستم خاموشی حرارتی خودکار گوشی، انواع اپلیکیشن خنک کننده گوشی به کاربر امکان می‌دهد تا تنظیمات دما را برای گوشی خود شخصی سازی کنند.

معرفی چند برنامه خنک کننده گوشی

در ادامه تعدادی از برنامه خنک کننده گوشی را معرفی کرده ایم .

Cooling Master—Phone Cooler—CPU Heat Minimizer

این اپلیکیشن امکان آگاهی از دمای گوشی موبایل را برای کاربر فراهم می ‌کند و قابل تنظیم است. با این برنامه می‌ توانید دمای هشدار را تنظیم کرده و هشدار ها را به صدا و انیمیشن مجهز کنید که این کار نادیده گرفتن آنها را دشوار می ‌کند.

همچنین این نرم افزار خنک کننده گوشی برنامه ‌های شما را اسکن کرده و آنهایی که بیشترین مصرف باتری دارند را غیرفعال می‌ کند، بنابراین می‌توان آن را بهترین برنامه خنک کننده گوشی در نظر گرفت.

Cooling Master—Phone Cooler—CPU Heat Minimizer

کولینگ مستر اطلاعاتی در مورد بهینه ‌سازی و وضعیت دمای باتری گوشی ارائه می ‌دهد. علاوه بر این، از آنجایی که ممکن است عملکرد تراشه در طول گرم شدن باتری کند شود، ظرفیت CPU را به طور مداوم مورد بررسی قرار داده و نکاتی را برای جلوگیری از آسیب ناشی از آن فراهم می‌آورد.

Battery Temperature

این برنامه خنک کننده گوشی با افزودن آیکون نشانگر دما به نوار اعلان، به شما کمک می ‌کند همیشه از درجه حرارت موبایل خود مطلع باشید. از آنجا که یکی از دلایل اصلی داغ شدن گوشی عملکرد باتری است این قابلیت می ‌تواند بسیار مفید باشد.

Battery Temperature

با استفاده از اپلیکیشن Battery Temperature می ‌توانید درجه حرارت گوشی را برای دریافت هشدار را سفارشی کنید و همچنین میزان صدای اعلان را به شکلی تنظیم کنید که نادیده گرفتن آن دشوار شود.

Cooling Master—Phone Cooler Free, CPU Better

این برنامه خنک کننده گوشی، ترکیبی مطلوب از خنک ‌سازی و نظارت بر وضعیت گوشی را ارائه می ‌دهد؛ همچنین یک دید کلی از دمای داخلی موبایل، ظرفیت پردازنده و میزان استفاده از RAM را برای شما فراهم می ‌کند، بنابراین می ‌توانید ببینید که دمای فعلی چه تأثیری روی آنها دارد.

Cooling Master—Phone Cooler Free, CPU Better

اپلیکیشن کولینگ مستر هشدار ها را به صورت سفارشی ارائه می ‌دهد و برنامه ‌هایی را که در پس زمینه بدون توجه به برنامه ‌های باز، اجرا می‌ شوند را می ‌بندد.

نتیجه نهایی

تمامی نرم افزار های خنک کننده گوشی که معرفی شدند به صورت رایگان قابل دانلود هستند و می ‌توان برای دانلود انواع برنامه خنک کننده گوشی به فروشگاه گوگل پلی مراجعه کرد.

با آگاهی از دمای گوشی اندرویدی خود و دریافت هشدار قبل از اینکه گرما باعث آسیب جدی شود، می‌ توانید عمر باتری را بهبود ببخشید، داده ‌های خود را حفظ کرده و عادت ‌های بهتری را برای محافظت از سخت افزار آن بیاموزید.

اساساً با دانلود برنامه خنک کننده گوشی می‌ توانید به دلایل گرم شدن گوشی خود پی برده و سپس در جهت اعمال راهکار برای آن بکوشید. آیا شما هم داغ شدن بیش از حد گوشی را تجربه کرده‌اید؟ آیا برنامه ‌ی دیگری برای خنک کردن و کاهش دمای گوشی می‌شناسید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.