فلش فلزی بهتر است یا پلاستیکی | مقایسه فلش مموری های فلزی و پلاستیکی
فلش فلزی بهتر است یا پلاستیکی | مقایسه فلش مموری های فلزی و پلاستیکی

اگر به دنبال پاسخ سوالی درباره جنس بدنه ی فلش مموری ها هستید و می خواهید بدانید فلش فلزی بهتر است یا پلاستیکی این مقاله را تا انتها مطاله کنید تا با پاسخی کامل و جامع در خدمت شما باشیم. همانطور که می دانید یکی از فاکتورهای تعیین کننده ی کیفیت یک فلش مموری، جنس بدنه ی آن است و در این مطلب می خواهیم شما را با بهترین جنس بدنه برای یک فلش آشنا کنیم.

فلش فلزی بهتر است یا پلاستیکی

اگر چه در بازار می توانید فلش هایی با جنس شیشه ای، چوبی و… را هم ببینید اما بهترین و رایج ترین اجناس به کار رفته در بدنه ی فلش ها، فلز و پلاستیک هستند! مدتی پیش اصطلاحاتی در بازار Flash memory ها باب شد.

اصطلاحاتی از قبیل : ضد ضربه، ضد آب، ضد شوک و… شاید جالب باشد بدانید این اصلاحات در عمل برای برخی فلش مموری ها خلاصه میشد به روکش پلاستیکی! با این تفاسیر می توان گفت که از یک روکش پلاستیکی به نوعی سوء استفاده می شد. البته پلاشتیکی بودن بدنه می تواند در زمینه های ضربه گیری، ریسک کمتر در برابر شوک و… کمک کننده باشد اما نه آنقدر که بتوان بر روی یک فلش اسم ضد ضربه و ضد شوک گذاشت!

فلش فلزی بهتر است یا پلاستیکی

فلش هایی که دارای روکش و بدنه ی پلاستیکی هستند، یک نقطه ضعف بزرگ و مهم دارند و آن هم این است که دمای این فلش ها بالا می رود که می تواند سلامت و عملکرد آن را تحت تاثیر قرار دهد. در مقابل فلش هایی که بدنه ی فلزی و یا استیل دارند، گرمای کمتری را تحمل می کنند اما در برابر ضربه ها و خط و خش و شوک الکتریکی، مقاومت کمتری دارند.

البته این مقاومت کمتر به معنای آسیب پذیری بالا نیست و این مبجث به طور مقایسه ای مطرح شده است. مقاومت بدنه فلش تنها به جنس آن وابسته نیست! یکی از بدترین اتفاق هایی که ممکن است در مورد فلش مموری ها پیش بیاید، شکستن آنهاست! واقعا هم از بین رفتن یکباره همه اطلاعات اتفاق بدی است.

به همین دلیل بسیاری از کاربران فلش هایی با بدنه های فلزی را ترجیح می دهند و مجبور می شوند هزینه ی بیشتری پرداخت کنند. اما اگر شما بودجه ی محدود در نظر گرفته اید بهتر است تمرکز خود را روی موارد مهم تر مانند ظرفیت بگذارید، سپس اولویت دوم را استحکام بدنه فلش در نظر بگیرید. قطعا مقاومت بدنه فلش اهمیت دارد اما این طرز فکر اشتباه است که تنها فلش های فلزی مقاومت دارند!

در مجموع باید بدانید که خرید یک فلش مموری از برندی معتبر و مقبول می تواند خیال شما را آسوده کند تا محصولی با کیفیت و با دوام را در اختیار دارید و می توانید تا سال ها بر روی آن حساب کنید. حال که توانسته ایم به سوال فلش فلزی بهتر است یا پلاستیکی پاسخ دهیم، وقت آن است تا با مراجعه به فروشگاه اروم تل، از میان فلش مموری ها موجود، بهترین گزینه را انتخاب کرده و نسبت به خرید آن اقدام نمایید.