تغییرات گوشی‌ های 2021 آیفون به نظر شما چه تغییراتی خواهند کرد
تغییرات گوشی‌ های ۲۰۲۱ آیفون به نظر شما چه تغییراتی خواهند کرد

آیفون در ارائه اطلاعات خساست خاصی دارد و بر خلاف شرکت ‌های دیگر هیچ اطلاعات قطعی را قبل از رونمایی گوشی ‌های موبایل خود اعلام نخواهد کرد؛ اما در ساخت گوشی‌ ایفون ۱۳ در تلاش است، یکی از عمده‌ ترین نواقص خود، در مبحث طراحی را برطرف سازد. در ادامه به برخی از تغییرات گوشی‌ های ۲۰۲۱ ایفون اشاره خواهیم کرد.

طرفداران گوشی ایفون هر سال انتظار ویژگی ‌های جالب و جدیدی را در طراحی و ساخت گوشی ‌های جدید دارند. به نظر می رسد که آیفون تغییرات خاصی را در نظر دارد و یک تغییر ساده در صدر این لیست قرار گرفته است.

شاید اکثر کاربران آیفون، به محفظه سنسور یا همان ناچ استایل گوشی ‌های آیفون که در مدل X به بعد، استفاده شد، عادت کرده باشند، اما باز هم ترجیح می‌ دهند فضای کمتری از صفحه نمایش خود را به جای دادن دوربین سلفی اختصاص دهند.

تغییرات گوشی 2021 آیفون

خبر خوش برای این دسته از کاربران، وجود گزارشاتی مبنی بر کوچک‌ تر شدن این بریدگی در آیفون ۱۳ است. البته این اولین باری نیست که چنین خبری به گوش می ‌رسد و پیش‌تر هم وبلاگ ژاپنی «مک اوتاکارا»در اوایل ماه جاری ادعا کرده بود آیفون در تلاش است اندازه دوربین سنسور عمق خود را کاهش دهد.

دیجی تایمز نیز با ارائه گزارشی دقیق‌تر در مورد چگونگی کوچک شدن ناچ استایل اپل، به این شایعات کمی رنگ حقیقت داده است. همچنین بنا بر گزارشات منتشر شده، دوربین اولتراواید نسل جدید آیفون از ۵ مگاپیکسل به ۶ مگاپیکسل ارتقا خواهد یافت.

تغییرات گوشی‌ های ۲۰۲۱ ایفون

اپل با فشردگی اندازه دوربین و سنسور ‌های خود در قسمت صفحه نمایش تا حد زیادی فضای بریدگی نمای جلوی گوشی ‌های آیفون را کاهش خواهد داد. علاوه بر اطلاعات منتشر شده از دیجی تایمز و مک اوتاکارا، توییتر Ice Universe در سال ۲۰۲۰ ادعا کرد بریدگی آیفون ۱۳ با همان ضخامت، اما کوتاه ‌تر خواهد شد؛ به عبارت دیگر اندازه عرض بریدگی، با اندازه مدل‌ های آیفون ۱۲ برابر است و تنها طول آن کمتر خواهد بود، که در نگاه کلی کوچک ‌تر به نظر می ‌آید.

شایعات مشابهی از این قبیل درباره آیفون ۱۲ نیز قبل از رونمایی به گوش رسید، اما هیچ یک عملی نشد؛ اما این بار با وجود چندین منبع معتبر مختلف، می‌توان این شایعه را نزدیک به حقیقت و معتبر دانست. جدا از مبحث کوچک شدن ناچ استایل، منابع متفاوتی تایید کردند که اپل، از آنجا که سنسور اثر انگشت را مکمل Face ID می ‌داند در فکر بازگرداندن پای سنسور اثر انگشت به آیفون ۱۳ است. احتمال می ‌رود همانند غول‌ های اندرویدی این سنسور به صورت اپتیکال بر روی صفحه نمایش تعبیه شود.

نظر شما در مورد تغییرات گوشی‌ های ۲۰۲۱ ایفون چیست؟ به نظر شما با کوچک شدن بریدگی در آیفون ۱۳، طراحی آن چه قدر دست خوش تغییر خواهد شد؟! آیا شما هم منتظر همچین تغییری در طراحی نسل جدید آیفون بودید؟! نظرات خود را در قسمت کامنت با فروشگاه اینترنتی اروم تل به اشتراک بگذارید.