شارژر بیسیم چگونه کار میکند | آشنایی با شارژرهای وایرلس
شارژر بیسیم چگونه کار میکند | آشنایی با شارژرهای وایرلس

همانطور که می دانید، گوشی هایی با قابلیت شارژ وایرلس وارد بازار موبایل ها شده اند و به نظر می رسد این قابلیت در حال رشد و فراگیری در میان موبایل ها می باشد و حالا در این مطلب می خواهیم بدانیم شارژر بیسیم چگونه کار میکند و چه فرایندی دارد. این شارژرها از فناوری ها و استانداردهای متفاوتی بهره مند هستند و همچنین روش های مختلفی هم در آن ها به کار گرفته می شوند. در ادامه ی این مطلب همراه ما باشید تا توضیحات کاملی در این باره به شما ارائه دهیم.

شارژر بیسیم چگونه کار میکند

شارژر بیسیم چگونه کار میکند

شاید بهتر باشد بگوییم که دستگاه هایی با قابلیت شارژ بیسیم، انرژی از دست رفته باتری خود را از طریق این فناوری جبران می کنند و عملا نمی توان ادعا کرد بشر به دنیای بدون سیم وارد شده است! این شارژرها معمولا از روش القا مغناطیسی برای شارژ کردن دستگاه استفاده می کنند و به همین دلیل نیازی به متصل کردن سیم بین شارژر و موبایل نخواهد بود.

در شارژرها و موبایل هایی که قابلیت شارژ وایرلس دارند، یک سیم پیچ وجود دارد که جریان برق در آن ایجاد می شود. جریان برق در شارژر یک میدان مغناطیسی ایجاد می کند و این میدان می تواند انرژی را به موبایل و یا گجت منتقل کند و به این ترتیب باتری شروع به شارژ شدن می کند.

این امر معمولا با بهره مندی از فناوری و استاندارد Qi انجام می شود. استاندارد Qi بر خلاف گذشته، تنها به القای مغناطیسی محدود نمی شود بلکه حالا این سیستم از تشدید مغناطیسی نیز پشتیبانی می کند و امکان شارژ بی سیم بدون تماس مستقیم را فراهم می سازد. به لطف تشدید مغناطیسی حالا می توان گجت ها را در فاصله ۴۵ میلی متری از شارژر قرار داد و آن ها را شارژ کرد.

البته باید خاطر نشان کرد که فعلا تشدید مغناطیسی نسبت به القای مغناطیسی، عملکرد ضعیف تری از خود نشان می دهد. با این حال استفاده از این سیستم مزایایی هم به همراه دارد. به عنوان مثال می توان یک شارژر بی سیم را در زیر سطح یک میز نصب کرد و با قرار دادن موبایل روی میز، از شارژ بی سیم بهره مند شد!

شارژر وایرلس

همانطور که گفنیم شارژرهای وایرلس دارای استانداردها و فناوری های مختلفی هستند. از این استانداردها می توان به Powermat ،Qi و Rezence اشاره کرد. در میان این ۳ مورد، Qi محبوب ترین و پر کاربردتربن مورد به حساب می آید و در صورتی که یک شارژر و یا پاوربانک با این فناوری داشته باشید تقریبا می توانید همه ی موبایل های دارای شارژ بیسیم را شارژ کنید.

در این مقاله تلاش کردیم تا به سوال شارژر بیسیم چگونه کار میکند پاسخ دهیم و توضبحات نسبتا کاملی به شما ارائه کنیم. در صورتی که درباره این موضوع سوالی دارید می توانید آن را در بخش نظرات همین مطلب درج کنید تا در اسرع وقت به آن پاسخ دهیم. همچنین شما هموطنان گرامی می توانید به فروشگاه وبسایت اروم تل مراجعه کنید و از میان مدل های مختلف پاور بانک موجود در وبسایت ما، بهترین گزینه را برای خودتان انتخاب کرده و نسبت به خرید آن اقدام کنید. محصولات اروم تل همگی اصل بوده و با خرید از وبسایت ما دیگر نگران تقلبی بودن لوازم نخواهید بود!