چگونه حافظه گوشی را ارتقا دهیم؟
چگونه حافظه گوشی را ارتقا دهیم؟

اگر برای شما هم می خواهید بدانید که چطور می توانیم حافظه گوشی را ارتقا دهیم و فایل ها و اطلاعات بیشتری بر روی موبایلمن دخیره کنیم، در این مطلب می خواهیم به بررسی این مشکل و راه حل های آن بپردازیم.

همانطور که می دانید، همه ی گوشی های تلفن همراه، دارای ظرفیت مشخص و ثابتی هستند که معادل با آن ظرفیت می توانید اطلاعات خود را بر روی آن ها ذخیره سازی کنید. حال با توجه به میزان استفاده و تنوع فایل ها، بسیاری از افراد با کمبود فضای ذخیره سازی مواجه می شوند و اینجاست که باید به فکر بالاتر بردن حافظه ی گوشی بود!

چرا به حافظه بیشتر نیاز داریم؟

امروزه تقریبا موبایل به یکی از مهم ترین و اصلی ترین ابزارهای زندگی روزمره تبدیل شده است. بخش زیادی از کارها و سرگرمی های انسان به وسیله موبایل انجام می گیرد و به طور کلی می توان گفت بدون تلفن همراه، زندگی ما لنگ خواهد ماند! با پیشرفت تکنولوژی نیز، امکانات و کیفیت عملکردی موبایل ها بیشتر می شود و در نتیجه ی این ها، فایل ها و برنامه های ما فضای بیشتری را اشغال خواهند کرد.

تلفن های همراه در این مسیر از حافظه داخلی بیشتری هم برخوردار شده اند اما با این وجود هنوز هم تعداد زیادی از مصرف کنندگان، با میزان حافظه موبایل خود دچار مشکل می شوند. برای همین باید بدانیم که چطور حافظه گوشی را ارتقا دهیم تا بتوانیم از پس این مشکل بر بیاییم.

حافظه گوشی را ارتقا دهیم

چطور حافظه گوشی را ارتقا دهیم و آن را بیشتر کنیم؟

موبایل ها مانند لپ تاپ و کامپیوتر دارای حافظه داخلی هستند اما یک فرق بزرگ میان آن ها وجود دارد و آن هم این است که مانند رایانه ها نمی توان قطعات داخلی را تغییر داد. به عنوان مثال شما نمی تواند حافظه داخلی موبایل خود را از ۶۴ گیگابایت به ۱۲۸ گیگابایت ارتقا دهید!

بنابراین برای آن که فضای ذخیره سازی بیشری در اختیار شما قرار بگیرد، می توانید از مموری کارت ها استفاده کنید. با خریداری یک کارت حافظه [مموری کارت + رم گوشی] و استفاده ی آن در موبایلتان، می توانید فضای بیشتری در اختیار داشته باشید و به راحتی حجم بیشتری از قایل ها را بر روی موبایل ذخیره و نگه داری کنید.

البته که سال هاست موبایل ها امکان اتصال مستقیم به فلش مموری را هم دارند و شما می توانید برخی از اطلاعاتتان را بر روی یک فلش مموری بریزید و در مواقعی که به آن ها نیاز دارید، فلش را به موبایل وصل کنید و دوباره به آن ها دسترسی داشته باشید. البته این را نمی توان یک راه حل درست و کاربردی برای کمبود حافظه در موبایل ها دانست و خرید و استفاده از کارت حافطه، بهترین راه حل ممکن برای آن است که حافظه گوشی را ارتقا دهیم و بیشتر کنیم.

در این مطلب برای چالش بزرگی به نام کمبود فضای ذخیره سازی به شما راه حل ارائه کردیم و امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. در صورتی که سوالی در رابطه با این موضوع دارید می توانید آن را در بخش نظرات مطرح کنید تا در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان باشیم.