راهنمای خرید فلش مموری
راهنمای خرید فلش مموری خوب برای استفاده شخصی

فلش مموری کاربردهای مختلفی دارد از انتقال دیتا از دیک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر و یا از گوشی موبایل به کامپیوتر و برعکس. همچین میتوان بعنوان ابزاری برای نگهداری طولانی مدت اطلاعات شخصی از ان استفاده کرد و یا می توان از آن برای انتقال اطلاعات دستگاه دوربین مداربسته نیز استفاده نمود و یا آن را برای خودروی خود استفاده کنید و آهنگ گوش دهید. در حالت کلی فلش مموری ها کاربرهای بسیار خوبی در زندگی ما دارند که نیاز است داشته باشید. در این مقاله راهنمای خرید فلش مموری را شرح می دهیم که چه نوع فلش مموری را تهیه کنید.

 

 

راهنمای انتخاب فلش مموری

انتخاب و خرید فلش مموری به ۴ مورد بستگی دارد، ظرفیت فلش مموری، طاهر فلش، برند سازنده و سرعت آن. پس بر این اساس می توان به خوبی نتیجه بگیرید که کدام نوع فلش مموری مناسب نیاز شما است.

 

۱- انتخاب فلش مموری بر اساس ظرفیت

اغلب فلش مموری ها به لحاظ ظرفیت در اندازه های ذیل تولید می شوند. 

  • ۸ گیگ
  • ۱۶ گیگ
  • ۳۲ گیگ
  • ۶۴ گیگ (پر طرفدارترین)
  • ۱۲۸ گیگ

 

ظرفیت فلش مموری

احتمالا در بازار ظرفیت های کمتر و حتی بیشتر نیز وجود داشته باشند و اغلب کاربران ظرفیت ۶۴ گیگ را استفاده میکنند. حال شما بر اساس نوع کاربر مورد نیازتان می توانید ظرفیت آن را انتخاب کنید. اگر صرفا از فلش مموری برای گوش دادن آهنگ در خودرو استفاده میکنید شاید ظرفیت ۸ یا ۱۶ گیگ نیاز شما را برآورده کند. اگر شما میخواهید اطلاعات شخصی را در آن نگهداری کنید ظرفیت ۶۴ یا ۱۲۸ گیگ بهتر است چون خحم ویدئو و عکس نیاز به ظرفیت زیادی دارد.

 

۲- انتخاب فلش مموری بر اساس ظاهر آن

فلش مموری ها در تنوع بالا و شکل های بسیار متنوعی تولید می شوند و در بازار وجود دارند. ظاهر و شکل فلش مموری ها برای برخی مردم مهم و برای برخی اهمیت خاصی ندارد. اغلب خانم ها فلش مموری های فانتزی و دخترانه و رنگی را پسند می کنند ولی اغلب کاربران بر اساس نیاز خود فلش مموری بزرگ یا کوچک را انتخاب میکنند. برای مثال من فلش مموری های را خرید می کنم که بتوانم در جاکلیدی نگهداری کنم و این به دلیل حمل اسان آن است تا گم نشود ولی برای شخصی که صرفا آهنگ گوش می دهد فلش مموری کوچک میتواند بهتر باشد تا فضای کمتری از خودرو را اشغال کند.

انواع فلش مموری بر اساس شکل آن

 

 

۳- انتخاب فلش موری بر اساس برند سازنده

شرکت های زیادی فلش مموری را تولید می کنند. شرکت های بزرگی نظیر سامسونگ، اچ پی، توشیبا و …، از قدیمی ترین و بهترین ها می توان به برند کینگستون اشاره کرد. من زمانی که دانشجو بودم اولین فلش مموری را که خریداری کردم ظرفیت ۵۰۰ مگابایت داشت و فلش مموری کینگستون را داشتم. فرقی نمیکند کدام برند باشد ولی معمولا فلش مموری ها بصورت اصلی و تقلبی در بازار وجود دارند که اغلب آن ها گارانتی مادام العمر دارند و در خرید به این نکته توجه کنید.

 

۴- انتخاب فلش مموری بر اساس سرعت آن

سرعت فلش مموری ها در ذخیره و بازیابی اطلاعات مهم است بخصوص برای افرادی که اطلاعات را سریع ذخیره و پاک میکنند. در هر حالت سرعت نقش مهمی در زندگی ما دارد حتی اگر کپی کردن ساده در فلش مموری باشد.

سرعت فلش مموری ها به دو نوع ذیل تقسیم می شود

  • رابط فلش مموری USB-2
  • رابط فلش مموری USB-3

سرعت  USB-3 به مراتب بالاتر از USB-2 است که سرعت آن تا ۱۰۰ مگابایت در ثانیه می رسد. الیته دقت کنید که جدا از نوع رابط فلش مموری باید دستگاه یا کیس شما هم USB-3 را پشتیبانی کند چون اگر ۲ طرف رابط USB-3 را نداشته باشند قطعا سرعت USB-2 خواهد بود.

سرعت فلش مموری

 

نتیجه گیری برای خرید

در این مقاله سعی کردیم ۴ نکته مهمی که در راهنمای خرید فلش مموری موثر هستند را با شما در میان بگذاریم. امیدوارم بر اساس این توضیحات انتخاب مطمنی را داشته باشید و اگر سوالی و یا ابهامی دارید در کامنت از ما بپرسید تا راهنمایی لازم را ارائه دهیم.