آیا گوشی‌های شیائومی به مرور زمان کند می‌شوند
آیا گوشی ‌های شیائومی به مرور زمان کند می ‌شوند

به دنبال سوال‌ های متعددی که کاربران در مورد گوشی ‌های شیائومی دارند، سعی داریم به یکی از مهمترین و متداول ‌ترین سوالات آنها پاسخ دهیم. شاید شما هم با این سوال مواجه شده باشید که آیا گوشی ‌های شیائومی به مرور زمان کند می‌شوند ! دلیل کند شدن گوشی شیائومی چیست ؟  به همین دلیل در ادامه بررسی می‌کنیم که آیا این موضوع صحت دارد یا خیر؟

دلیل کند شدن گوشی شیائومی چه چیزی می تواند باشد؟

همان طور که می‌ دانید شیائومی یکی از برند هایی است که اخیراً در زمینه تکنولوژی به خصوص در حوزه گوشی ‌های موبایل پیشرفت‌ های زیادی کرده و هر ماه محصولات و گوشی ‌های متعدد و با کیفیتی را روانه بازار می‌ کند. از جمله نقاط مثبت این گوشی ‌ها می‌ توان به استفاده از تراشه ‌های قدرتمند هم در گروه میان ‌‍رده‌ و هم در پرچمداران اشاره کرد؛ اما عده‌ ای معتقدند که گوشی‌ های شیائومی کند می‌ شوند و شاید این یکی از دلایلی است که باعث دلزدگی آنها در هنگام خرید گوشی می ‌شود.

دلیل کند شدن گوشی شیائومی چه چیزی می تواند باشد؟

طبیعی است برندی که سابقه خیلی طولانی ندارد یک سری افراد نسبت به آن اطمینان کامل نداشته باشند؛ اما صادقانه می‌ گویم که دلیل کند شدن گوشی‌ موبایل متعدد است و برای هر برندی ممکن است اتفاق بیافتد. فرقی نمی ‌کند که گوشی سامسونگ باشد یا Xiaomi و یا هر برند دیگر. از جمله عوامل کند شدن سرعت گوشی می ‌توان به اپلیکیشن‌ های پس ‌زمینه، پر شدن حافظه و فرگمنتیشن، عمر باتری، به‌روزرسانی اپلیکیشن ‌ها و سیستم‌ عامل و … اشاره کرد. این موارد عواملی هستند که قطعاً باعث کند شدن سرعت گوشی می ‌شوند.

کند شدن گوشی با “نحوه استفاده از گوشی” رابطه مستقیم دارد نه صرفاً یک برند خاص

برای پاسخ به این سوال که آیا گوشی های شیائومی به مرور زمان کند می شوند ؟ پس می ‌توان گفت که اگر می‌ خواهید گوشی شما به مرور زمان کند نشود می ‌توانید این موارد را در نظر داشته باشید. برای مثال اپلکیشن ‌هایی را که قابل ‌استفاده نیستند، حذف کنید و یا مواردی را برای طول عمر باتری در نظر داشته باشید.

برای مثال توصیه می ‌شود که هیچ‌ گاه نگذارید که باتری شما به صفر برسد سپس آن را شارژ کنید به این دلیل که باتری ‌ها چرخه ‌های شارژ محدودی دارند و هر بار که باتری گوشی به صفر برسد یکی از چرخه ‌های عمر خود را انجام داده و به همین ترتیب از عمر آن کم می ‌شود.

از طرفی ضعیف شدن باتری بر عملکرد قسمت ‌های دیگر گوشی مثل پردازنده نیز تأثیر می ‌گذارد و زمانی که نتواند به طور کامل انرژی مورد نیاز پردازنده را تأمین کند پردازنده کند می‌ شود.

 تمام گوشی‌ ها در صورت نصب برنامه ‌های کاربردی بیش از حد به ویژه برنامه ‌هایی که در پس‌زمینه (برنامه‌های پس زمینه) اجرا می ‌شوند، به مرور زمان کند می ‌شوند و این امر مختص برند خاصی نیست؛ به این دلیل است که آنها حافظه و منابع CPU را مصرف می ‌کنند.

تمامی گوشی های یا سیستم عامل آندروید

تمام گوشی ‌های مبتنی بر سیستم عامل اندروید از یک سیاست و اولویت اجرای برنامه تبعیت می‌ کنند و در مواقعی که کل منابع اشغال می‌ شود باعث کندی گوشی می‌ شود؛ زیرا سیستم ‌عامل سعی می ‌کند حافظه را در این فرآیند آزاد کند. قابل ذکر است که تعداد برنامه‌ های مجاز پس ‌زمینه بستگی به حافظه کل (RAM) و فضای ذخیره ‌سازی گوشی موبایل دارد.

در پایان می ‌توان گفت که هر ابزار و دستگاهی که ما استفاده می‌ کنیم در طول زمان کیفیت و کارایی اولیه را نخواهد داشت و گوشی موبایل نیز از این امر مستثنی نیست. از‌ این ‌رو، اگر قرار باشد که گوشی موبایل به مرور زمان کند شوند علت کند شدن گوشی شیائومی مختص برند شیامی نیست و برای همه گوشی ‌ها اتفاق می ‌افتد و دلیل اصلی آن هم به نحوه استفاده شما از گوشی بستگی دارد.

مدل‌ های مختلف گوشی شیائومی از نظر نسبت قیمت گوشی به امکانات به خوبی پاسخ گوی نیاز مشتریان متعدد در سراسر دنیا است. بنابراین، توانسته است در کنار محصولات سایر برند های شناخته شده‌ تر در بازار، فروش بسیار خوبی را نصیب خود سازد.

نظر شما چیست، آیا تجربه استفاده از این گوشی‌ها را داشته ‌اید؟ نظرات خود را در مورد تجربه استفاده از این گوشی ‌ها با ما و دوستان خود به اشتراک گذارید.